Baza Obozowo-Biwakowa w Marianówce została przekazana w ręce Hufca ZHP Bystrzyca Kłodzka im. Bohaterów WOP w 1975 r przez wydział oświaty i od tego czasu jest stale modernizowana.
Harcerska Baza Obozowo-Biwakowa w Marianówce znajduje się na stoku góry Iglicznej w Masywie Śnieżnika na skraju Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego; obok przechodzą żółty i czerwony (GSS) szlak turystyczny. W okolicy dwie skałki wspinaczkowe: Pasterskie Skały i na drodze do Sanktuarium Maria Śnieżna. Ok. 10 km od stacji PKP w Bystrzycy Kłodzkiej, ok. 4 km od przystanku PKS w Idzikowie, ok 45 minut od przystanku PKS w Międzygórzu.
W pobliżu ośrodek sportów zimowych Czarna Góra i Międzygórze.
Do zwiedzania m.in. Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, Kopalnia Złota w Złotym Stoku oraz zabytki Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzka; na dalszą wyprawę m.in. Kudowa z kaplicą Czaszek oraz Wambierzyce z Bazyliką i ruchomą szopką. Dla zwolenników wycieczek górskich do zdobywania szczyty Śnieżnika i Trójmorskiego Wierchu (cz).
Około 25 km do przejścia granicznego w Boboszowie.

Możliwość zakwaterowania 38 osób w pokojach (piętrowe łóżka). Do dyspozycji stołówka, kuchnia, świetlica, łaźnia z natryskami i WC w budynku.
Pole namiotowe o powierzchni ok 1,54 ha - możliwość rozbicia obozun dla ponad 100 harcerzy