DH Szare Wilki

Drużyna „Szare Wilki” działa od trzech lat w ramach Międzyleskiego Związku Drużyn „Szczerba” podlegającego Hufcowi ZHP Bystrzyca Kłodzka. Należą do niej harcerze w wieku od 10 do 14 lat.

Podczas zbiórek poznajemy tajniki harcerstwa, uczymy się posługiwać szyframi, mapą i kompasem,  świetnie się bawimy przy harcerskich pląsach i śpiewaniu piosenek.

Członkowie drużyny są bardzo aktywni i chętni do działań. Co roku bierzemy udział m.in. w akcji „Znicz”, uroczystych obchodach Święta Niepodległości w naszym mieście, wyjeździe po Betlejemskie Światełko Pokoju, DMB organizowanym przez hufiec i wielu innych wydarzeniach.

Mieszkamy w pięknej okolicy, więc chętnie organizujemy rajdy i gry terenowe oraz miejskie, np. rajd na zamek „Szczerba” czy gra terenowa „Szare Wilki” na międzyleskich szlakach.