Baza w Marianówce

Adres:

"Harcówka" Harcerska baza biwakowo-obozowa 

Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Bystrzyca Kłodzka 

57-520 Idzików Marianówka 9 


Położenie:

Baza Harcerska w Marianówce znajduje się na stoku góry Iglicznej w Masywie Śnieżnika na skraju Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego obok której przechodzą żółty i czerwony szlak turystyczny. W
odległości 7 km. od stacji PKP Bystrzyca Kłodzka około 20 minut drogi z przystanku PKS w Idzikowie oraz 45 minut z przystanku PKS Międzygórze (Tama).  W pobliżu ośrodek sportów zimowych Czarna Góra, Międzygórze. Do zwiedzania Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, zabytki Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzka na większą wyprawę Kudowa z kaplicą Czaszek oraz Wambierzyce z Bazyliką i ruchomą szopką dla wytrwałych zdobywanie szczytów Śnieżnika oraz Trój Morskiego Wierchu. W odległości 20 km. przejście drogowe Boboszów z którego w odległości 3 km. Kraliki z zabytkowym Klasztorem oraz cudownym obrazem Matki Bożej. Ciekawym miejscem jest góra Suchy Wierch z fortyfikacją z 1935 roku Twierdza Bouda oraz mniejszymi bunkrami. 

 Zakwaterowanie:

35 osób w budynku, w pokojach z łóżkami piętrowymi. Do dyspozycji stołówka i kuchnia do samodzielnego sporządzania posiłków. Pole namiotowe o wielkości 1,5 ha. Możliwość rozbicia obozu dla 100 harcerzy.

Cena za nocleg:

15 złotych bez wyżywienia
30 złotych z wyżywieniem
przy większych grupach cena do negocjacji.